Półmetek letnich kolonii edukacyjnych w Sławsku już za nami.

Wakacyjna przygoda dla naszych kolonistów rozpoczęła się w sobotę 3 sierpnia, gdy odbyli spotkanie zapoznawcze z przybyłymi na te kolonie nauczycielami — p. Agnieszką i p. Karoliną oraz opiekunami p. Haliną i p. Emilią. Przy grillu grupa uczestników oraz wychowawców zaśpiewała kilka popularnych piosenek, oraz organizowali zostały konkursy, oraz zabawy integracyjne. Kolejny dzień to kolejna zabawa, koloniści podzielili się na drużyny, wymyślili swój herb oraz nazwę, od tej pory rozpoczęło się zmaganie o tytuł króla i królowej edukacyjnej kolonii oraz najlepszej drużyny. W otoczeniu Skolskich gór młodzież poznała popularne baśnie i legendy o karpackich zbójnikach, rycerzach oraz ich przygodach. Zadaniem na ten dzień było narysowanie postaci karpackiego zbójnika i wymyślenie własnej legendy, które zostały przedstawione przy ognisku. Na kolonii nie zabrakło sportu. Już od rana koloniści zamienili się w olimpijczyków, przy pięknej prelekcji przygotowanej przez naszych nauczycieli młodzi sportowcy poznali historię Ruchu Olimpijskiego, sylwetki najważniejszych postaci oraz dyscypliny. Odbył się także quiz, podczas którego pochwalili się poznaną wiedzą. O 100-letniej historii Polskiego Komitetu Olimpijskiego opowiedział p. Marek. Po prezentacji nadszedł czas na zmagania sportowe. Koloniści rywalizowali w dyscyplinach, takich jak: pchnięcie kulą, bieg na 100 m, rzuty do celu, tenis stołowy, piłka siatkowa oraz piłka nożna. Dzień zakończyła ceremonia wręczenia medali dla najlepszych sportowców. Słoneczny poranek zaprosił nas do górskiej wyprawy na Czarną Repę (1288 m n.p.m.) leżącej przy dawnej granicy polsko – czechosłowackiej, a później węgierskiej, przez którą przed wojną przebiegał Główny Szlak Karpacki im. Marszałka J. Piłsudskiego. Pierwszą część trasy nasi mali turyści pokonali wyciągiem na szczyt góry Wysoki Wierch. Podczas 45-minutowej przejażdżki podziwiali oni piękno górskiej natury. Dalszą część przeszli pieszo. Szlak prowadził łagodnym i niezwykle widokowym grzbietem od Szerokiego Wierchu przez Jalinę i Gniliszcze do granicy obwodu lwowskiego łączącego z obwodem zakarpackim. Wymęczeni podróżą i bogatsi w nowe wspomnienia koloniści mają krótki relaks, ale dzień się jeszcze nie skończył przed nami dyskoteka.

Warto zaznaczyć, że kolonie odbywają się dzięki wsparciu Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie ze środków Senatu RP.  Za wsparcie dziękujemy również  Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

                                                                                                                                     

                                                                                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Dodaj komentarz