O SZKOLE

Polska szkoła sobotnio-niedzielna w Szczercu odnowiła swą działalność w 2010 roku, gdy decyzją członków Towarzystwa Kultury Polskiej w Szczercu na podstawie celów statutowych było powołane do życia polską sobotnio-niedzielną szkołę, która ma za zadanie nauczać i zainteresować dzieci językiem i kulturą polską oraz rozbudować chęć porozumiewania się po polsku. Dyrektorem szkoły została powołana Marta Horbań. Uczniowie szkoły biorą udział w konkursach i olimpiadach z języka, historii i kultury polski. W okresie 2010-2018 roku w szkole nauczali pedagodzy: p. Marta Andruszko (młodsze klasy) i p. Halina Fedewycz (starsze klasy). Dodatkowo w szkole odbywali się lekcje muzyki z nauczycielem szkoły muzycznej p. Piotrem Knyżem.

Od lipca 2018 roku decyzją członków TKPZL w Szczercu przyjęto pedagogów  p. Agnieszkę Ścibior i p. Wiktorię Leśną. W systemie nauczania dzieci dokonano licznych zmian. W szkole zostało utworzone cztery grupy wiekowe (super smerfy, smerfy, krasnoludki, wielkoludy). Do zajęć z języka polskiego dołączyły kolejne przedmioty: historia polski, geografia polski, edukacja artystyczna oraz nauka polskich tańców ludowych.