PERSONEL SZKOŁY

Marta Horbań, dyrektor szkoły, nauczyciel języka angielskiego.

Motto, które jest podstawą mojej pracy nauczyciela:

“Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę”.

(Benjamin Franklin)

Opis podejścia do zajęć:

W codziennej pracy z dziećmi, staram się odkrywać w każdym wychowanku coś nowego, odnaleźć jego potencjał i jego wykorzystać. Docenic starania dziecka, jego talenty. Każdy dzień spędzony z dziećmi na wspólnej nauce jest dla mnie niepowtarzalny i wyjątkowy.

Ewelina Kasprzyk, nauczycielka skierowana do pracy dydaktycznej przez ORPEG.

Moja nauczycielska droga trwa od siedmiu szczęśliwych lat i prowadzi przez Polskę oraz Ukrainę.  Głęboko wierzę, że najlepsze efekty daje nauczanie poprzez działanie, a także, iż nie ma edukacji bez relacji. Relacji opartej na pełnym zaangażowaniu obu stron, wzajemnej otwartości, aktywności, uśmiechu, a przede wszystkim szacunku.

Marzę, by nasza szkoła była nie tylko miejscem nauki języka, ale także miejscem spotkań środowiska polonijnego, wspólnego świętowania oraz kultywowania polskich zwyczajów i tradycji.

Wiktoria Leśna, absolwentka UMCS, nauczycielka kl. początkowych

Motto, które jest podstawą mojej pracy nauczyciela:

Nauczyciel … to przewodnik i lider, sternik łodzi . Jednak energia, którą tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się.

(T. Mackenzie)

Opis podejścia do zajęć:

Język polski będziemy poznawać i uczyć się poprzez gry, zabawy, historię, obyczaje, literaturę. Nauka jako wesoła zabawa. Moim celem jest zainteresować dzieci językiem i kulturą polską oraz rozbudzić w nich chęci porozumiewania się po polsku.