Warsztaty międzypokoleniowe

Korzystając z okazji, że odwiedziła nas nasza nauczycielka, Ewelina Fryzowska, spotkaliśmy się w budynku szkoły, by nieco wcześniej obchodzić przypadający 2 maja Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Z tej okazji przeprowadziliśmy warsztaty.

Wszyscy przybyli zostali podzieleni na mniejsze grupki. Najmłodsi rysowali to, co kojarzy im się z Polską. Dzielnie odwzorowywali na swoich kartkach Wisłę, smoka wawelskiego czy polską flagę.

Starsi mieli twardszy orzech do zgryzienia. Zapisywali (bądź rysowali – jak kto wolał) skojarzenia ze słowem Polska, odpowiedzi na pytania: Czym dla Ciebie jest Polska?, Co to znaczy być Polakiem?, a także życzenia dla innych Polaków i Polonii za granicą. Następnie wzięli udział w quizie o Polsce.

Kolejnym punktem programu było przekazanie przez panią Ewelinę, na ręce pani dyrektor, Marty Horbań, gier i pomocy dydaktycznych podarowanych naszej szkole przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Spotkanie zwieńczyły wspólne fotografie, a zaangażowanie wszystkich uczestników nagrodzone zostało słodkim poczęstunkiem.

Z całego serca dziękujemy za przybycie i udział w warsztatach, a wszystkim Polakom i Polonii poza granicami państwa składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkiego, co najlepsze i trwałej, silnej więzi z ojczystym krajem.