Tam byliśmy, czyli relacja z udziału w konkursie „Znasz-li ten kraj…?”

Serdecznie gratulujemy Anastazji Szkirko zdobycia wyróżnienia w XV edycji Konkursu Wiedzy o Kulturze i Języku Polskim „Znasz-li ten kraj…?”, a pozostałym dziewczętom uzyskania cennego doświadczenia, które z pewnością zaowocuje. Naszą szkołę reprezentowały: Anna-Liza Bazyliw, Irena Pepryk i Weronika Zapoticzna w średniej grupie wiekowej (kl. VII-IX) oraz Zofia Deda i Anastazja Szkirko w najstarszej grupie (kl. X-XI). Jesteśmy dumni z Was wszystkich!

Program konkursu, który odbywał się 26 – 28 kwietnia, był niezwykle bogaty i obejmował nie tylko zmagania uczestników, ale i dodatkowe aktywności. Po przyjeździe i zakwaterowaniu odbył się seans filmu „Szatan z siódmej klasy”. Następnie wszyscy udali się na spoczynek. Niestety, alarmy bombowe i konieczność opuszczenia ciepłych łóżek zaburzyły sen. Tymczasem sobotni dzień był pełen wyzwań. Nadszedł czas sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w dwóch częściach konkursu – pisemnej i ustnej. Podczas części pisemnej uczestnicy uzupełniali tekst ze słuchu, odpowiadali na pytania z zakresu rozumienia tekstu pisanego, gramatyki, kultury, historii i geografii. W trakcie części ustnej jedni prezentowali swoje projekty i wypowiedzi, inni brali udział w warsztatach rękodzieła artystycznego RAFA KORALOWA, warsztatach plastycznych JESZCZE SIĘ TAM ŻAGIEL BIELI oraz w warsztatach piosenki żeglarskiej ZAŁOGA BRZUCHOWICKA NA RUFIE. W tym czasie nasza nauczycielka, Ewelina Fryzowska, pełniła funkcję członka komisji w najmłodszej grupie wiekowej. Wszyscy uczestnicy, opiekunowie, jury i organizatorzy spotkali się podczas wieczornego ogniska, przy którym, ubrani w zrobione przez siebie chusty pirackie, na tle własnoręcznie przygotowanej dekoracji, tańczyli, śpiewali szanty i po prostu się integrowali. W niedzielę nastąpiło wyczekiwane ogłoszenie wyników, wręczone zostały dyplomy oraz nagrody i nadszedł czas pożegnania. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania. Do zobaczenia za rok! 😊