W objęciach zimy

Najmroźniejsza pora roku kojarzy się przede wszystkim ze śniegiem, a co za tym idzie przyprószonym białym puchem krajobrazem, bałwanem, zimowymi sportami i dobrą zabawą. Tego wszystkiego nie mogło zabraknąć na lekcjach poświęconych zimowej tematyce. Ponadto uczniowie z grupy Krasnoludki oraz chętni z grupy Giganci wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy portret zimy. Serdecznie dziękujemy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz Fundacji Pogoń Lwów za ufundowanie nagród. I choć wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna, to miło powspominać chwile spędzone w objęciach władczyni mrozu.

Którym portretom zimy komisja przyznała miejsca na podium i jak, według starszych uczniów, wygląda uosobienie tej pory roku? Czego użyć do stworzenia śnieżnobiałego pejzażu? Jak zrobić bałwana w… klasie? Można się tego dowiedzieć, oglądając zamieszczony materiał. Serdecznie zapraszamy!

Tekst oraz wideo – Ewelina Kasprzyk

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021 za pośrednictwem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”