Wiwat, Kobiety!

Już dwa dni przed właściwym świętem, bo 6 marca, społeczność polskiej szkoły rozpoczęła obchody Dnia Kobiet. Z tej okazji członkowie koła teatralnego przygotowali okolicznościowy występ.

Podpowiadali, że najlepiej uczcić ten dzień, wręczając wszystkim paniom kwiaty. Próbowali też rozgryźć skomplikowaną naturę kobiet. Papkin starał się pozyskać względy Klary, a zaspany mąż marzył o wymknięciu się z sideł dominującej żony. Następnie scenę przejęli chłopcy, by śpiewająco opowiedzieć o tym, jak to jest z dziewczynami. Spłoszeni przez jedną z koleżanek, umknęli czym prędzej. Tymczasem podjęto próbę zrozumienia, co kryje się za damskimi słowami, odgrywając skecz kabaretu Smile o znamiennym tytule Tłumacz języka kobiecego. Wreszcie przyszedł czas na życzenia i kwiaty. Podsumowanie imprezy stanowiła muzyczno-pantomimiczna scenka, w zabawny sposób opowiadająca o tym, jak z upływem lat zmienia się stosunek chłopców do dziewcząt. Obdarowani słodkimi upominkami aktorzy, schodzili ze sceny pełni nadziei, że występem swym uprzyjemnili widzom sobotnie popołudnie.

Wszystkim Kobietom przesyłamy serdeczności i moc najlepszych życzeń.

       犀利士
iet-2021-9-1024×576.jpg” alt=”” width=”1024″ height=”576″ />              

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021 za pośrednictwem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”