Nadchodzi Wielkanoc

Z każdym mijającym dniem Wielkiego Tygodnia jesteśmy bliżej radosnego świętowania. W zadumie kroczy do nas Wielkanoc. Z daleka zobaczyć można długą, kolorową palmę, którą trzyma w jednej dłoni. W drugiej niesie koszyk. Cukrowy baranek stara się okiełznać rozbrykane barwne pisanki. Te jednak nic sobie z tego nie robią i raz po raz wychylają się z koszyczka, zerkając ciekawie dokoła. Nastrój oczekiwania udziela się wszystkim. Nic dziwnego zatem, że i na ostatnich lekcjach w polskiej szkole można było poczuć świąteczny klimat. Wielkanocne symbole spotykały się z tradycjami, a uczniowie chętnie opowiadali o tych ulubionych lub przedstawiali je na rysunkach. Niektórzy wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji i życzymy przepełnionych wdzięcznością, serdecznych spotkań przy wielkanocnym stole.

Wesołego Alleluja!

Tekst i wideo – Ewelina Kasprzyk

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021 za pośrednictwem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”