Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Polsko-Ukraińskim Dniu Dziecka

6 czerwca we Lwowie odbył się Polsko-Ukraiński Dzień Dziecka. Organizatorem tego wydarzenia był Konsulat Generalny RP we Lwowie. Na to wydarzenie do Lwowa przybyła ok. 800-osobowa grupa dzieci z obwodu lwowskiego i stanisławskiego (ob. iwano-frankowskiego) uczęszczających do polskich szkół, szkól sobotnio-niedzielnych oraz dzieci żołnierzy ATO.

Honorowy patronat tej imprezy objęła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej – Agata Kornhauser-Duda, której towarzyszyli Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, Ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki oraz Konsul Generalny RP we Lwowie Rafał Wolski. Dla młodych uczestników tego wydarzenia organizatorzy przygotowali zwiedzanie miasta Lwowa z najlepszymi lwowskimi przewodnikami oraz zaprosili do teatru im. M. Zeńkowieckiej na spektakl „Przygody Koziołka Matołka” w wykonaniu rzeszowskiego teatru im. Wandy Siemaszkowej.

Po zakończeniu spektaklu każda ze szkół miała możliwość porozmawiać z Panią Prezydentową oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Z tej możliwości skorzystała także nasza grupa. Podczas krótkiej rozmowy dzieci ze Szczerca opowiedziały Pierwszej Damie, do jakich klas chodzą i jakich przedmiotów się uczą. Na koniec spotkania dzieci otrzymały z rąk Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP p. Adama Kwiatkowskiego maskotkę, książkę i inne drobne upominki.

W imieniu naszej Szkoły serdecznie dziękujemy Konsulatowi RP we Lwowie za zaproszenie na to dziecięce święto.

 

                                                                                                                                  

Dodaj komentarz