Ostatni dzwonek w naszej szkole.

W dniu 1 czerwca w sali widowiskowej „Ludowego Domu” w Szczercu odbyła się uroczystość Ostatniego Dzwonka. Na to święto przybyły rodziny naszych wychowanków oraz ksiądz proboszcz parafii Św. Stanisława – Aleksander Biszko. Z drobnym opóźnieniem do Szczerca przybył kierownik działu współpracy z polakami zagranicą Konsulatu RP we Lwowie p. konsul Rafał Kocot.

Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Szkoły — Marta Horbań, która w swoim przemówieniu podziękowała dzieciom za dobre nauczanie, nauczycielce naszej szkoły p. Wiktorii Leśnej za sumienną pracę a rodzicom za pomoc i wsparcie dzieci nauczania i poznania języka i kultury polskiej. Po przywitaniu wszystkich gości pani Dyrektor zaprosiła  widzów do obejrzenia koncertu przygotowanego przez uczniów.

Pod liczne oklaski rodziców, dzieci śpiewały, tańczyły oraz recytowały wiersze. Po półtoragodzinowym koncercie nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów oraz cennych upominków, ale to nie był koniec tego święta. Na terenie plebani dla wszystkich dzieci czekał poczęstunek i liczne zabawy. W ten sposób zarząd szkoły uczcił Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Mówimy szkole do zobaczenia we wrześniu.

Dodaj komentarz