Młodzież ze Szczerca przybyła na Dolny Śląśk.

 Na zaproszenie władz miasta Kamienna Góra czternastoosobowa grupa młodzieży z Parafii św. Stanisława w Szczercu wyruszyła na Dolny Śląsk. Przez dwa tygodnie młodzież spędza na obozie ZHP w Wilczu, poznając życie i idee harcerstwa polskiego. Warta w nocy, harcerski chrzest, zabawy, wykonanie zadań sprawnościowych, śpiew przy ognisku a przede wszystkim przebywanie na łonie natury ma, choć na chwilę odwrócić uwagę od codzienności wojny na Ukrainie.

 Dla przybyszy nie zabrakło też atrakcji w formie zwiedzania parku linowego, parku trampolin oraz basenu w Lubinie. W trakcie tej wycieczki odbyło się też spotkanie z przedstawicielami Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, z którą współpracuje nasza polska szkoła.

W czasie panującej wojny wyjazd do Polski jest szczególną okazją złapania oddechu normalności, którą potrzebuje nasza młodzież. Jest to też możliwość poznania kraju własnych przodków, gdyż wszyscy uczestnicy wyjazdu mają polskie pochodzenie — mówi ks. proboszcz parafii św. Stanisława  w Szczercu ks. Aleksander Biszko.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za wspaniały wakacyjny czas w Polsce.