Uczennica naszej szkoły zdobywa I miejce w Konkursie Wiedzy o Języku i Kulturze Polskiej „Znasz-li ten kraj”

Dobiegła końca XII edycja Konkursu Wiedzy o Języku i Kulturze Polskiej „Znasz-li ten kraj”. Uczestnicy ze Szczerca godnie reprezentowali naszą szkołę. Pierwsze miejsce w starszej grupie konkursu zdobyła Wiktoria Pepryk zaś Zofia Deda i Anastazja Szkirko otrzymały z rąk organizatorów wyróżnienia. W imieniu szkoły serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz życzymy im dalszych sukcesów. Słowa uznania skierowujemy naszym pedagogom p. Ewela Kasprzyk oraz p. Wiesława Turżańska , które przez dwa lata sumiennie przygotowywały naszych konkursantów. Konkurs Wiedzy o Języku i Kulturze Polskiej „Znasz-li ten kraj” jest organizowany przez Konsulat Generalny RP we Lwowie / Генеральне Консульство РП у Львові i adresowany do uczniów szkół sobotnio-niedzielnych. Udział w nim pozwala sprawdzić wiedzę o Polsce na zasadach olimpiady, jak i poszerzyć jej zakres poprzez udział w warsztatach.