Do widzenia, Przyjaciele!

A ja mam swoją gitarę / spodnie wytarte i buty stare / Wiatry niosą mnie… śpiewali członkowie koła teatralnego, otwierając tym samym sobotnią uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w polskiej szkole. Zaraz po nich na scenie pojawiła się grupa Smerfiki w asyście Pani Marty Horbań – dyrektorki szkoły i Pani Eweliny Kasprzyk – naszej nauczycielki. Nastąpiło oficjalne powitanie i impreza ruszyła pełną parą.

Każda z grup uczniów uczęszczających na lekcje języka polskiego miała swoje pięć minut i mogła zaprezentować krótki program artystyczny. Wzięliśmy udział w zabawie muzyczno-ruchowej z najmłodszymi, obejrzeliśmy inscenizację wierszy Juliana Tuwima (AbecadłoNauka) i Wisławy Szymborskiej (Nic dwa razy) w wykonaniu starszych, podróżowaliśmy przez życie z kołem teatralnym. Nasi wychowankowie zaserwowali nam dodatkową dawkę pozytywnej energii, prezentując dynamiczne układy choreograficzne, za przygotowanie których serdecznie dziękujemy Pani Tatianie Pawluk.

Następstwem każdego występu było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Uczniowie wzorowi otrzymali dodatkowo upominki ufundowane przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Również członkowie koła teatralnego – najaktywniejszej i najbardziej zaangażowanej w różnorodne działania szkoły grupy – uhonorowani zostali nagrodami i (podkreślającymi dominującą cechę danej osoby) dyplomami.

Po rozdaniu wyróżnień przyszedł czas na ostatni element uroczystości. Żegnająca się z naszą szkołą Pani Ewelina podziękowała za wspólnie spędzony czas i przeniosła nas do krainy wspomnień za pośrednictwem multimedialnej prezentacji zatytułowanej Ach, co to był za rok.

Następnie głos zabrali m. in. uczniowie i Pani dyrektor. Wartkim strumieniem płynęły serdeczne słowa i łzy wzruszenia. 

Koncert z okazji zakończenia roku szkolnego jest do pobrania pod tym linkiem 

Wczesnym popołudniem natomiast spotkaliśmy się jeszcze raz, by piknikiem rodzinnym ostatecznie pożegnać przechodzący do historii rok szkolny. Niebo sowicie go opłakało, aż wreszcie zaświeciło słońce – gorący zwiastun wakacji.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021 za pośrednictwem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”