Spektakl Balladyna – zapowiedź

Z inicjatywy p. Eweliny Kasprzyk od października 2019 roku przy szkole działa kółko teatralne. Kółko to cieszy się wielkim zainteresowanie wśród naszych uczniów. Staranna praca pedagoga i liczne próby zaowocowały kilkoma sztukami: Dziady, Świtezianka oraz scenka z Pana Tadeusza cieszyły widzów naszego teatru, a jednocześnie pozwoliły młodym aktorom poznawać piękno polskiej literatury.

Dzisiejszy spektakl ,,Balladyna” to utwór, który łączy elementy dramatyczne, refleksyjne i miłosne. W związku z tym nasi uczniowie mieli możliwość odczucia i przeżycia różnorodnych doznań artystycznych. Aktorzy w niezwykle sugestywny sposób pokazali historię głównej bohaterki owładniętej żądzą władzy. Atmosferę tajemniczości i grozy potęgowały odpowiednio dobrane elementy dźwiękowe. Dodatkowo na wyobraźnię oddziaływały kolorowe kostiumy, rekwizyty i dekoracje.

Działanie jest realizowane w ramach projektu Fundacji Wolność i Demokracja, finansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.