Wszystkiego najlepszego, Polsko!

11 listopada to data bliska sercu każdego Polaka. Tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w okolicznościowych zajęciach. Najmłodsi poznawali literę p, a także tekst utworu Władysława Bełzy Katechizm polskiego dziecka.

Szlifowaniu umiejętności czytania i pisania towarzyszyło przyswajanie i utrwalanie wiadomości na temat symboli narodowych. Starsze grupy ponadto już od pewnego czasu gromadziły wiedzę o Ojcach Niepodległości. Krasnoludki, Smoki i Giganci mogli sprawdzić zasób swoich informacji, biorąc udział w quizie o mniejszym lub większym stopniu trudności na platformie Kahoot. Nie mogło także zabraknąć życzeń dla niezłomnego kraju, obchodzącego w tym roku 102. rocznicę powrotu na mapę Europy.

            Nie czekaj, sprawdź się! Jeśli chcesz przetestować poziom swojej wiedzy na temat najważniejszych faktów związanych ze Świętem Niepodległości, rozwiąż quiz, który znajdziesz klikając w link:

https://kahoot.it/challenge/91944437-8baf-411f-8020-2add2e2e06da_1605200801090

Tekst i wideo: Ewelina Kasprzyk

Działanie jest realizowane w ramach projektu Fundacji Wolność i Demokracja, finansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.