Lekcja dobrego smaku

Ostatnie lekcje języka polskiego w grupie Krasnoludki stanowiły zaproszenie do tego, by poznać Polskę od kuchni. Uczniowie chętnie przyswajali wiedzę dotyczącą podstawowych kuchennych przyborów. Z zaciekawieniem poznawali najczęściej jadane w kraju przodków posiłki, a także sposoby przyrządzania mało skomplikowanych dań. Dzielili się również własnymi upodobaniami, by wreszcie sprawdzić swoje umiejętności kulinarne. Zaczęli od uzupełnienia listy zakupów i skompletowania niezbędnych przyborów. Kolejny krok stanowiło przygotowanie prostej potrawy – sałatki, kanapek lub koreczków. Ostatni etap pracy polegał na wypełnieniu luk przepisu właściwymi czasownikami, a zajęcia zwieńczyły prezentacja i degustacja posiłków.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji fotograficzno-filmowej, stanowiącej zapis naszej lekcji.

Nagrania i montaż: Ewelina Kasprzyk

Działanie jest realizowane w ramach projektu Fundacji Wolność i Demokracja, finansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.