Kolorowa ręka

Uczniowie z grupy Smerfy dzielnie przedzierają się przez gąszcz polskiego alfabetu. Opanowali już znajomość podstawowych znaków, więc przyszedł czas na wejście w komitywę z mniej powszechnymi literami. Bohaterką ostatniej lekcji była głoska „ę” poznawana w oparciu o wyraz „ręka”. Okazało się, że ta część ludzkiego ciała jest wyjątkowa nie tylko z racji faktu, że jej nazwa zawiera „ę”, ale również dlatego, że można ją wykorzystać do stworzenia kreatywnych rysunków. Smerfy pokusiły się o zabawę z dłonią i flamastrami. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć rejestrujących jej efekty.

Zdjęcia: Ewelina Kasprzyk

Działanie jest realizowane w ramach projektu Fundacji Wolność i Demokracja, finansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.