Od legendarnej księżniczki Wandy zaczynając, na ubiegłorocznej noblistce, Oldze Tokarczuk, kończąc.

Święto dziewcząt i pań uczniowie naszej szkoły uczcili w trakcie okolicznościowych lekcji. 7 marca starsze grupy (od Krasnoludków począwszy) poznawały sylwetki znanych Polek – od legendarnej księżniczki Wandy zaczynając, na ubiegłorocznej noblistce, Oldze Tokarczuk, kończąc. Następnie czteroosobowe drużyny próbowały swoich sił w quizie dotyczącym pań. Kolejne zadania polegały m.in. na rozwiązaniu rebusu, dopasowaniu nazwiska do funkcji, uzupełnieniu tekstu dotyczącego walki o prawa kobiet odpowiednimi czasownikami czy rozwiązaniu krzyżówki z żeńskimi formami nazw profesji. Zwycięskie zespoły nagrodzone zostały upominkami ufundowanymi przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.  Za ufondowanie nagród serdecznie dziękujemy !

                                                                                                                                                                         

Dodaj komentarz