Głośmy wesołą nowinę!

Już ponad dwa tysiące lat minęło od czasu, gdy brzemienna Maria i niezmiennie wspierający Józef szukali schronienia w Betlejem, by ostatecznie zatrzymać się w stajence. To właśnie tam na świat przyszedł Bóg-człowiek, którego narodzenie świętujemy 25 grudnia. Wydarzenia owe upamiętnili jasełkami uczniowie Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. gen. Stanisława Maczka. I choć Jezus narodził się w Szczercu kilka dni wcześniej, bo 22 grudnia, to nie zabrakło żadnego z elementów towarzyszących owemu momentowi. Do żłóbka pospieszyli, powiadomieni o niezwykłości chwili przez aniołów, pastuszkowie. Zaraz po nich zjawili się królowie, by oddać hołd przyszłemu Zbawcy. Ostatnimi gośćmi były dzieci, które także zapragnęły powitać na świecie Jezusa i poprosić o błogosławieństwo. W trakcie przedstawienia wielokrotnie rozbrzmiewały kolędy, niejeden uśmiech zagościł na twarzy i niejedno serce rozgrzało się bijącym od żłóbka ciepłem.

Po inscenizacji również nie zabrakło wzruszających momentów. Nastąpiły przemówienia gości, błogosławieństwo oraz dzielenie się opłatkiem. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekał słodki poczęstunek.

Uroczystość uświetnili: ks. Aleksander Biszko, któremu wdzięczni jes犀利士
teśmy za błogosławieństwo. pani dyrektor szkoły nr 1 Marija Popowycz,  która ugościła nas w progach swojej placówki oraz uczniowie, rodzice i przyjaciele naszej szkoły. Wszystkim bardzo dziękujemy zarówno za obecność, jak i wiele miłych słów!

Z całego serca życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT, a także by towarzysząca im atmosfera ciepła i serdeczności pozostała z nami wszystkimi na cały nadchodzący rok!

Dodaj komentarz