Świętowanie wolności niejedno ma imię…

Kto stał za rozbiorami Polski? Ile lat trwała niewola? Które wydarzenia stanowiły próbę odzyskania swobody? Jakie symbole narodowe posiada państwo polskie? Na te i inne pytania uczniowie Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. gen. Stanisława Maczka szukali odpowiedzi w trakcie zajęć upamiętniających 11 listopada – Święto Niepodległości. Najmłodsi przyswajali wiedzę o barwach godła, tworzyli własne flagi, dowiadywali się, że jedna z najpopularniejszych odpowiedzi na pytanie: Kto Ty jesteś? to: Polak mały! Członkowie starszych grup nie tylko rozprawiali o historii i symbolach narodowych Polski, ale także ćwiczyli wykonanie pieśni Marsz Pierwszej Brygady oraz sprawdzali swoją wiedzę na temat kraju, dobrze się przy tym bawiąc. Uczestnicy zajęć teatralnych z kolei wytrwale brali udział w próbach do, mającego stanowić kulminację świętowania, uroczystego apelu.

             

Dodaj komentarz