Goście z zaświatów

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
Co to będzie? Co to będzie?

3 listopada staliśmy się świadkami niecodziennego wydarzenia. Bohaterowie dramatu Adama Mickiewicza Dziady ożyli dzięki uczniom Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. gen. Stanisława Maczka. Poznaliśmy historię życia beztroskich Józia i Rózi, złego pana czy pięknej pasterki, Zosi. Wysłuchaliśmy również udzielonych przez przybyłe dusze przestróg. Całość zwieńczona została piosenką Zapal świeczkę.

Inscenizację fragmentów dramatu wieszcza zaprezentowano z okazji Święta Zmarłych. W role uczestników tajnego obrzędu wcielili się członkowie kółka teatralnego. Serdecznie dziękujemy księdzu Aleksandrowi za umożliwienie wystąpienia w kościele pod wezwaniem św. Stanisława.

 

                                                        

Dodaj komentarz