Lekcja w terenie.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Na tropie porywacza!

W miniony piątek (25 października) w Polskiej Szkole Sobotnio-Niedzielnej im. gen. Stanisława Maczka doszło do uprowadzenia. Słoń Stefan padł ofiarą lwa Leona. Na ratunek ruszyła grupa Smoki. Uczniowie, podzieleni na dwie drużyny, tropili przestępcę i przetrzymywaną w nieznanym miejscu ofiarę. Odszukując kolejne ślady, odczytywali wskazówki i na ich podstawie odgadywali miejsce ukrycia następnego tropu. Utrwalali w ten sposób słownictwo dotyczące infrastruktury miejskiej oraz kierunków.

Brawurowa akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem: odkryto kryjówkę lwa, a także miejsce przetrzymywania słonia. Przebyte trasy oraz obiekty wyróżnione w kolejnych wskazówkach zaznaczono na mapach. Na obie ekipy poszukiwawcze czekały słodkie nagrody.

 

                

Dodaj komentarz