„Historia w ożywionych obrazach”, czyli filmowa nauka historii.

7 października (w poniedziałek) uczniowie Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. gen. Stanisława Maczka wzięli udział w nietypowej lekcji historii. Postacie (takie jak Tadeusz Kościuszko czy Emilia Plater) znane z dziejów Polski i  uwiecznione ręką artysty na obrazie, przemówiły z kinowego ekranu. Krótkie filmy stworzone w ramach cyklu edukacyjnego „Historia w ożywionych obrazach” spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników lekcji. Po dawce historii przyszedł czas na seans filmu pt. „Dzień czekolady”. To opowieść o  przygodach dwojga przyjaciół, którzy muszą stawić czoła wiedźmie wykradającej wspomnienia.

Zajęcia odbyły się w ramach 8. Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem”.

Serdecznie dziękujemy Konsulatowi Generalnemu RP we Lwowie za zaproszenie!

Dodaj komentarz