Nasza szkoła przystąpiła do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego

Wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Przemysław Bożek oraz przedstawiciel polskiej szkoły w Szczercu Marek Horbań, w piątek 15 lutego w Legnicy uroczyście podpisali deklarację partnerską przystąpienia szkoły do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego (DKE).

Szkoła w Szczercu to kolejna placówka oświatowa z Ukrainy, która dołączyła do klastra. Pierwszą była Ogólnokształcąca Szkoła Średnia nr 3 w Mościskach, która przystąpiła do DKE w maju 2017 r. Dzięki Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, firmie Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o., uczniowie szkoły w Mościskach na Ukrainie wzięli udział w tygodniowej wizycie studyjnej zorganizowanej w fabryce niemieckiego koncernu w Polkowicach. Mamy nadzieję, że współpraca naszej szkoły z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomią będzie również owocna.

Po podpisaniu umowy wiceprezes  Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Przemysław Bożek przekazał naszej szkole niezbędne podręczniki oraz  przybory szkolne.

 

(Zdjęcia z archiwum Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.)

 

Dodaj komentarz