Uroczyste pasowanie na ucznia

W dniu 22 grudnia w sali Ludowego Domu „Proswita” w Szczercu odbyło się uroczyste poświęcenie na ucznia Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. gen. Stanisława Maczka w Szczercu. Uroczyste pasowanie wyprzedził koncert przygotowany przez uczniów Szkoły pod kierownictwem nauczycielki p. Wiktorii Leśnej. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki, a dwie wróżki prowadzące ten koncert obdarowały szkołę darami przyjaźni, uśmiechu, życzliwości, pracowitości oraz ostrożności. Po koncercie dzieci złożyły uroczystą przysięgę a dyrektor szkoły — Marta Horbań pasowała dzieci na uczniów. Pod oklaski rodziców i gości młodzież szkolna otrzymała z rąk pani Dyrektor legitymację uczniowskie wydane przez Konsulat Generalny RP we Lwowie oraz słodycze jako podziękowanie za wspaniały koncert.

W imieniu Dyrekcji szkoły oraz komitetu rodzicielskiego pragniemy podziękować p. Wiktorii Leśnej za zaangażowanie się w przygotowaniu koncertu.

 

 

Dodaj komentarz