W Szczercu odbyła się Uroczysta Akademia z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości organizowana przez naszą szkołę.

Dzisiaj w Szczercu odbyła się Uroczysta Akademia z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.Świąteczny koncert przygotowała młodzież z Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielna im. gen. Stanisława Maczka w Szczercu, która recytowała wiersze, śpiewała pieśni patriotyczne oraz tańczyła. Uroczystość odbyła się w sali Ludowego Domu „Proswita”. Na to ważnego dla Polaków wydarzenie przybyli liczni goście: dyrektorzy lokalnych szkół, nauczyciele, ksiądz proboszcz parafii Św. Stanisława w Szczercu, członkowie Polskiego Towarzystwa w Szczercu, parafianie katolickiego kościoła oraz rodzice.

Koncert rozpoczęła dyrektor Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielna w Szczercu – Marta Horbań, która jako organizator przywitała przybyłych gości oraz odczytała krótki zarys historii odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Około dwugodzinowy koncert zakończył się owacjami widzów, którzy w ten sposób podziękowali młodzieży za ich wkład w to wydarzenie. Na zakończenie uroczystej imprezy słowo zabrał ks. Aleksander Biszko, który podziękował dzieciom oraz ich rodzicom za ich pracę. Ks. proboszcz zaznaczył, że udział w koncercie młodzieży polskiej i ukraińskiej jest znakiem pojednania naszych narodów oraz ich wspólnej przyszłości.

Dyrektor szkoły podziękowała nauczycielom Agnieszce Ścibior i Wiktorii Leśnej za przygotowanie Uroczystej Akademii oraz zaprosiła wszystkich przybyłych gości na lampkę wina.

O mój rozmarynie w wykonaniu Markijana Kizłyka

Wiersz o polskich symbolach w wykonaniu Anastazji Szkirko, Zofii Stasiuk i Janiny Krawiec

Rozkwitały pąki białych róż  w wykonaniu Wiktorii Pepryk

Hymn Narodowy w wykonaniu dzieci z Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. gen. Stanisława Maczka w Szczercu

Podziękowanie p. Dyrektor Marty Horbań oraz przemówienie ks. Aleksandra Biszko

             

   

Dodaj komentarz