Relacja wideo z inauguracji roku szkolnego w Polskiej Sobotnio-Niedzielnej Szkole im. gen. Stanisława Maczka.

Szkółka, która działała przy kościele św. Stanisława, odnowiła swoją działalność w tym roku. Dyrektor szkoły Marta Horbań podziękowała za pomoc i wsparcie finansowe Konsulatowi Generalnemu RP we Lwowie. Również wyraziła wdzięczność księdzu proboszczowi oraz parafianom za przeprowadzenie prac remontowych w szkole.

– W tym roku do naszej szkoły uczęszcza rekordowa ilość uczniów – ponad 80 dzieci. Tego sukcesu zawdzięczamy dwóm nowo przybyłym nauczycielkom – Agnieszce Ścibior i Wiktorii Leśnej. Został zmieniony system nauczania dzieci i młodzieży. Stworzyliśmy cztery grupy wiekowe. Dzieci 3-5 latek to są super smerfiki, 6-9 lat – smerfiki, 10-12 lat – krasnoludki oraz 13-16 lat – wielkoludy – powiedziała dyrektor szkoły Marta Horbań.

Ks. Aleksander Biszko, proboszcz parafii św. Stanisława dokonał poświęcenia salek szkolnych. Również podziękował parafianom za wspólną pracę.

Konsul Rafał Kocot życzył nauczycielom cierpliwości, a uczniom wielu sukcesów w nauce języka, historii i kultury polskiej. W prezencie od polskiej placówki konsularnej szkoła otrzymała telewizor plazmowy, laptop oraz sprzęt szkolny.

Na zakończenie konsul Rafał Kocot z parafianami udali się do miejscowego kościoła, gdzie złożyli kwiaty przy tablicy patrona szkoły generała Stanisława Maczka.

Eugeniusz Sało/ Kurier Galicyjski

Dodaj komentarz