Uroczyste otwarcie roku szkolnego już za nami

W dniu 11 października w sali szkolnej odbyło się uroczyste otwarcie roku szkolnego. Na tą uroczystość przybył konsul działu współpracy z polakami zagranicą p. Rafał Kocot, proboszcz parafii Św. Stanisława ks. Aleksander Biszko, rodzice oraz uczniowie sobotnio-niedzielnej szkoły.

Dyrektor szkoły p. Marta Horbań w swoim przymówieniu podziękowała Konsulatowi Generalnemu RP we Lwowie za pomoc i wsparcie finansowe. Zwróciła się też ze słowami wdzięczności do parafian kościoła Św. Stanisława za przeprowadzenie remontu w szkole. Oddzielne wyrazy wdzięczności zostały skierowane do księdza proboszcza, który był jednym z inicjatorów dokonania prac wykończeniowo-remontowych naszej szkoły.
Konsul Rafał Kocot  podziękował dzieciom za ich chęć uczenia się języka, historii i kultury polskiej, oraz życzył uczniom sukcesów w nauczaniu. Pan konsul sprezentował naszej szkole telewizor, laptop oraz sprzęt szkolny.
Po przymówieniach ksiądz Aleksander dokonał poświęcenia salek szkolnych.
Na koniec spotkania pan Konsul oraz parafianie złożyli kwiaty przy tablicy generała Stanisława Maczka w szczereckim kościele.

 

Dodaj komentarz