Uwaga, konkurs!

Drodzy Uczniowie,
gorąco zachęcamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Śladami historii Polski – skąd nasz ród”.

Kto i w jakiej formie może wziąć udział?

Przedszkolaki: wykonanie pracy plastycznej lub pieśni patriotycznej.

Dzieci w wieku 6-9 lat: wykonanie pracy plastycznej lub pieśni patriotycznej.

Dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat: wykonanie pracy plastycznej, napisanie wiersza, wykonanie pieśni patriotycznej lub praca w formie filmu „Patriotyzm po Polsku” (zgodnie z regulaminem film powinien być nie dłuższy niż 3 minuty).

Młodzież w wieku 15 lat i więcej: wykonanie plakatu, projektu serii banknotów, pieśni patriotycznej, napisanie wiersza lub nagranie filmu „Patriotyzm po Polsku” (zgodnie z regulaminem film powinien być nie dłuższy niż 3 minuty).

Tematy prac

Konkurs podzielony jest na 4 obszary tematyczne, w których uczestnik może wybrać określony temat, ale również zaproponować nowy:

– Religia, Kościół ( do wyboru m.in. Zjazd Gnieźnieński, Św. Wojciech, Św. Faustyna Kowalska, Kardynał Stefan Wyszyński –  Prymas Tysiąclecia, Papież Jan Paweł II, Ksiądz Jerzy Popiełuszko, Św. Jadwiga Królowa Polski).

– Kultura, Nauka ( do wyboru m.in. Mikołaj Kopernik, Maria Curie-Skłodowska, Adam Mickiewicz, Henryk Sienkiewicz, Jan Matejko, Fryderyk Chopin).

– Wojny, Bitwy, Wydarzenia ( do wyboru m.in. Chrzest – Mieszko I, Niepodległość „Cud nad Wisłą” – 1918-1920, Powstanie Listopadowe, II Wojna Światowa, Powstanie Warszawskie, Katyń).

– Sportowcy – mistrzowie, patrioci( do wyboru m.in. Janusz Kusociński, Stanisław Marusarz, Bronisław Czech, Tadeusz „Tedy” Pietrzykowski, Tadeusz Sokołowski).

Prace należy wykonać i przesłać do 31 stycznia 2024 roku. Uroczysta Gala rozstrzygnięcia planowana jest 26 kwietnia 2024 roku.

Szczegółowy regulamin konkursu.