Święto wolności, święto nadziei…

Hojny los obdarzył uczniów naszej szkoły związkami aż z dwoma krajami. Kochając swój dom, Ukrainę, znajdują w sercach miejsce także na miłość do kraju przodków – Polski. A w Polsce dziś ważny dzień – Święto Niepodległości. Właśnie o trudnej drodze Polaków do wolności i różnych formach patriotyzmu rozmawialiśmy na ostatnich lekcjach. Młodsi odświeżali wiedzę o polskich symbolach narodowych i poznawali legendarne początki państwa polskiego, starsi dzielili się przemyśleniami na temat form i istoty patriotyzmu, a wszyscy wyrażali swoje uczucia i życzenia (za pośrednictwem rysunków czy też słownie). Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, w którym wiele ciepłych słów popłynęło w stronę Polski, a wraz z nimi ogromna nadzieja, że już wkrótce i Ukraina będzie mogła cieszyć się pełnią pokoju i wolności.

Wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat drogi Polski ku niepodległości zapraszamy do rozwiązania quizu opracowanego przez Nastię i Zosię w ramach zajęć dodatkowych. Sprawdź się, klikając w link (quiz będzie dostępny do 18 listopada):
https://quizizz.com/join?gc=73570118