Witaj, szkoło!

Już od blisko dwóch tygodni w Polskiej Szkole Sobotnio-Niedzielnej im. gen. Stanisława Maczka trwa nowy rok szkolny. Pierwsze zajęcia odbyły się 16 września. Uczniowie naszej szkoły z zapałem wzięli się do pracy, choć niektórzy tęsknią nieco za wakacjami. Rozpoczęliśmy od przygotowania wizytówek i integracji w grupach. Najmłodsi zdążyli już poznać pierwsze litery i przystąpili do szlifowania umiejętności czytania i pisania w języku polskim. Starsi opowiadali o emocjach związanych z początkiem roku szkolnego oraz dzielili się swoimi motywacjami do nauki.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, będącego efektem, a zarazem podsumowaniem pierwszych dni nauki.

Działanie jest realizowane w ramach projektu Fundacji Wolność i Demokracja, finansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.