Czas radości, czas nadziei…

Już za kilka dni będziemy weselić się zmartwychwstaniem Pańskim. Pokonanie przez Jezusa śmierci niesie, tak pożądaną w obecnym momencie dziejowym, nadzieję na zwycięstwo życia i spokojniejsze jutro. W oczekiwaniu na ten wspaniały dzień uczniowie naszej szkoły poznawali polskie zwyczaje i tradycje wielkanocne. W tym celu brali udział w poświęconej owej tematyce lekcji video.

Mogli się też sprawdzić w quizie stanowiącym element świątecznych zajęć. Ponadto młodsi tworzyli rysunki kolorowych pisanek lub własnoręcznie wykonywali nalepianki. Starsi łamali języki, ćwicząc poprawną wymowę za pośrednictwem lektury okolicznościowego wierszyka. Sprawdzali również, z jakich elementów składa się święconka i odwzorowywali świąteczne koszyczki oraz ich zawartość.

Nieodłączną częścią wielkanocnej tradycji jest składanie życzeń. Nie mogąc wymienić serdeczności w murach szkoły, uczniowie przygotowali nagrania, na których dzielą się ciepłym słowem. Zapraszamy do ich obejrzenia.

Pełnego nadziei, wesołego Alleluja!

Dodaj komentarz