Rocznica urodzin patrona naszej szkoły

31 marca to dzień narodzin patrona naszej szkoły – Stanisława Maczka. Właśnie tego dnia 1892 roku w Szczercu urodził się przyszły dowódca 1. Polskiej Dywizji Pancernej, wsławionej walkami pod Falase podczas inwazji sił alianckich w Normandii w 1944 r. i wyzwoleniem holenderskiej Bredy. Kawaler Orderu Orła Białego. Pamięć o Stanisławie Maczku jest wiecznie żywa w umysłach osób tworzących na威而鋼
szą szkolną społeczność. W klasie znajduje się kącik poświęcony jego osobie, a gazetka ścienna przypomina najważniejsze fakty z życia generała. Uczniowie wspominają patrona swej placówki w trakcie obchodów rocznic ważnych wydarzeń historycznych, nie mogło więc zabraknąć wzmianki o nim w tegorocznym apelu poświęconym setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Miło nam również poinformować, że wśród odwiedzających naszą szkołę gości byli syn i wnuczka generała.

Wizyta syna generała Stanisława Maczka — Andrzeja Maczka i wnuczki Karoliny Maczek w naszej szkole.

Kącik pamięci o naszym Patronie.

Miejsce, w którym prawdopodobnie stał rodzinny dom Stanisława Maczka.

Pamiątkowa tablica w kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczercu, w którym ochrzczono Generała.

Wywiad z Andrzejem Maczkiem i Karoliną Maczek.

Dodaj komentarz