Wirtualne powitanie wiosny!

Choć nie spotykamy się w budynku, to uczniowie Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. gen. Stanisława Maczka wciąż aktywnie uczestniczą w lekcjach języka polskiego. W związku z przypadającym 20 marca pierwszym dniem wiosny grupa Smoków odkrywała związane z tym dniem tradycje i gimnastykowała języki zapoznając się z treścią wiersza, którego główną bohaterką była, symbolizująca odchodzącą zimę, kukła. Podczas gdy starsi uczniowie zaznajamiali się ze zwyczajem topienia marzanny oraz wagarowania, młodsi (Krasnoludki i Smerfy) mierzyli się z ukrytymi w zagadkach symbolami wiosny oraz tworzyli własne – plastyczne – wyobrażenia tej najradośniejszej pory roku. Niezwykle się cieszymy, że wiosna jest już z nami !

Wiersz o Marzannie

Autor – Władek J.

Autor – Władek W.

 

Autor – Anna-Liza

Autor –  Karolina

Autor – Irena

Autor –  Bożena

Dodaj komentarz