Obchody Wszystkich Świętych w Szczercu

 

Światła cmentarz rozjaśniły,

Że aż łuna bije w dali,

Lecz i takie są mogiły,

Gdzie nikt lampki nie zapali.

 Władysław Broniewski

 

Pierwsze dni listopada to czas, w którym odwiedzamy groby bliskich, palimy znicze, wspieramy dusze zmarłych modlitwą. Nie zapomnieli o tej tradycji również uczniowie Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. gen. Stanisława Maczka. Obchody Wszystkich Świętych rozpoczęli od udziału w uroczystej Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem św. Stanisława, skąd w procesji udali się na cmentarz.

Po południu grupa Krasnoludki oraz grupa Smoki jeszcze raz powędrowała z lampkami. Szczególnym celem naszej wizyty było postawienie świeczek na grobach, na których zabrakło światła. W dowód pamięci zapaliliśmy również znicz na mogile powstańca styczniowego.

             

Dodaj komentarz