Zwiedzanie Lwowa

W czwartek 28 marca uczniowie naszej szkoły sobotnio-niedzielnej odwiedzili Lwów. W programie wizyty do „stolicy obwodowej”, było zwiedzanie starówki miasta, teatrów, parków, muzeum oraz trzech metropolii katolickich — łacińskiej, ormiańskiej i greckiej. O historii Lwowa i jej najcenniejszych pamiątkach opowiedziała nasza nauczycielka Wiktoria Leśna. Na koniec ponad dwugodzinowego spaceru po Lwowie, grupa ze Szczerca odwiedziła jedną z dziecięcych restauracji, gdzie był przygotowany dla nich posiłek. Podczas obiadu odbył się quiz wiedzy o Lwowie, z którego wyłoniono trzech zwycięzców: Wiktorię Pepryk, Edwarda Zajączkowskiego i Natalia Pomirczą. Zwycięzcy quizu otrzymali cenne prezenty ufundowane przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, za które serdecznie dziękujemy. Nasze podziękowania skierowujemy też Konsulatowi Generalnemu RP we Lwowie, który pokrył znaczną część kosztów związanych z wizytą dzieci ze Szczerca do Lwowa.

Dodaj komentarz