Uczniowie IV Liceum Uniwersyteckiego Uniwersytetu Śląskiego im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach odwiedzili Szczerzec

Celem wizyty piętnastoosobowej grupy młodzieży szkolnej  było odwiedzenie rodzinnego miasta generała Stanisława Maczka, którego imieniem jest mianowany IV Liceum w Katowicach. Podczas krótkiego pobytu w Szczercu młodzież odwiedziła kościół Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, w którym został ochrzczony generał Maczek oraz Polską Szkołę Sobotnio-Niedzielną, do której przywiozła książki i podręczniki. Przy słodkim poczęstunku naszych gości przywitał ksiądz proboszcz Aleksander Biszko oraz dyrektor polskiej szkoły Marta Horbań. Ksiądz proboszcz opowiedział naszym gościom historię świątyni a p. Marta Horbań przyb樂威壯
liżyła działalność szkoły.

Na koniec spotkania nasi goście złożyli kwiaty przy tablicy upamiętniającej gen. Stanisława Maczka oraz zapalili biało-czerwone znicze.

Dodaj komentarz