„Historia w ożywionych obrazach”, czyli filmowa nauka historii.

7 października (w poniedziałek) uczniowie Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. gen. Stanisława Maczka wzięli udział w nietypowej lekcji historii. Postacie (takie jak Tadeusz Kościuszko czy Emilia Plater) znane z dziejów Polski i  uwiecznione ręką artysty na obrazie, przemówiły z kinowego ekranu. Krótkie filmy stworzone w ramach cyklu edukacyjnego „Historia w ożywionych obrazach” spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników lekcji. Po dawce historii przyszedł czas na seans filmu pt. „Dzień czekolady”. To opowieść o  przygodach dwojga przyjaciół, którzy muszą stawić czoła wiedźmie wykradającej wspomnienia.

Zajęcia odbyły się w ramach 8. Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem”.

Serdecznie dziękujemy Konsulatowi Generalnemu RP we Lwowie za zaproszenie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *