Pierwszy dzwonek w naszej szkole !

W piątek 20 września, w Narodowym Domu w Szczercu, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. gen. Stanisława Maczka. Uczniowie szkoły, wraz z nauczycielem, przygotowali bogaty program artystyczny. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, oraz przegotowali scenkę teatralną zachęcającą do nauki. Dyrektor szkoły Marta Horbań przedstawiła nowego nauczyciela — Ewelinę Kasprzyk.

Kulminacją tej uroczystości było pasowanie w uczniów szkoły naszych pierwszaków. Nowoprzybyli uczniowie otrzymali z rąk p. Dyrektor zestawy szkolne ofiarowane przez Konsulat Generalny RP we Lwowie. Po części oficjalnej na uczestników tej miłej uroczystości czekał słodki poczęstunek.