Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Polsko-Ukraińskim Dniu Dziecka

6 czerwca we Lwowie odbył się Polsko-Ukraiński Dzień Dziecka. Organizatorem tego wydarzenia był Konsulat Generalny RP we Lwowie. Na to wydarzenie do Lwowa przybyła ok. 800-osobowa grupa dzieci z obwodu lwowskiego i stanisławskiego (ob. iwano-frankowskiego) uczęszczających do polskich szkół, szkól sobotnio-niedzielnych oraz dzieci żołnierzy ATO.

Honorowy patronat tej imprezy objęła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej – Agata Kornhauser-Duda, której towarzyszyli Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, Ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki oraz Konsul Generalny RP we Lwowie Rafał Wolski. Dla młodych uczestników tego wydarzenia organizatorzy przygotowali zwiedzanie miasta Lwowa z najlepszymi lwowskimi przewodnikami oraz zaprosili do teatru im. M. Zeńkowieckiej na spektakl „Przygody Koziołka Matołka” w wykonaniu rzeszowskiego teatru im. Wandy Siemaszkowej.

Po zakończeniu spektaklu każda ze szkół miała możliwość porozmawiać z Panią Prezydentową oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Z tej możliwości skorzystała także nasza grupa. Podczas krótkiej rozmowy dzieci ze Szczerca opowiedziały Pierwszej Damie, do jakich klas chodzą i jakich przedmiotów się uczą. Na koniec spotkania dzieci otrzymały z rąk Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP p. Adama Kwiatkowskiego maskotkę, książkę i inne drobne upominki.

W imieniu naszej Szkoły serdecznie dziękujemy Konsulatowi RP we Lwowie za zaproszenie na to dziecięce święto.

 

                                                                                                                                  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *